Актуелно
Почетна / Сцена / Раперот одеднаш исчезнал од социјалните мрежи: Фановите загрижени

Раперот одеднаш исчезнал од социјалните мрежи: Фановите загрижени

Раперот Стормзи ги избришал своите профили на Инстаграм и Твитер, кратко откако објави дека ја добил својата прва „Грегс црна картичка“.

Оваа картичка му дозволува доживотна храна во „Грегс“ ланецот на ресторани.

Фановите биле изненадени, па на социјалните мрежи се појавија многу објави во кои се прашува каде е Стормзи и што се случило со него.

Стормзи, инаку, подолг период е во т.н. Твитер војна со уште еден британски рапер Вајли.

Меѓутоа, иако Вајли го викнал да ги „исчистат сметките“ на бина, Стормзи во неколку од последните твитови едвај додавал во некој збор за Вајли, па најверојатно се уморил од препукување, пишува Метро.

loading...