Рецепт: Смути од јаболка и бадеми

од Vladimir Zorba

Есенско смути со фантастичен вкус и мирис.

Состојки:

– 1 банана

– 2 помали јаболка

– јогурт

– 1 лажичка мед

– прстофат цимет

– малку сецкани бадеми

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки и додадете малку вода ако не ви се допаѓа премногу густо.

Мешајте во блендер додека не добиете еднолична смеса.

Пријатно!

Слични содржини