Роденден во Сарај се претворил во хаос: Се степале 13 роднини

од Stefanija Kuzmanovska
313 прегледи

Полицијата извести дека денеска во 2.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во село Сарај, скопско, по претходно недоразбирање околу роденденска прослава, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Н.И.(64), Д.И.(35), Д.И.(41), Е.И.(28), А.И.(66) и една малолетничка, од една страна и нивните роднини Џ.Е.(43), А.И.(23), Д.И.(41), Џ.И.(18), А.И.(21), Џ.И.(19) и З.И.(38), од друга, сите од село Сарај, при што биле употребени и тврди предмети.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Слични содржини