Санчез се враќа во Англија?

од Vladimir Zorba

Се сеќавате ли на чилеанскиот фудбалер Алексис Санчез?

Едно време беше еден од најдобрите крилни напаѓачи во светот додека настапуваше во Барселона и Арсенал.

Меѓутоа, во последните години неговата кариера драстично опадна.

Поточно од моментот кога го „предаде“ Арсенал и за многу повеќе пари се пресели на „Олд Трафорд“, но не се снајде.

Исто како и во Интер, каде што е резерва и италијанскиот клуб гледа како да го реши тоа.

Спас му нуди на Евертон да се врати на Островот и да потсети на најдобрите денови.

И тоа уште од јануари …

Слични содржини