Се ожени градоначалникот на Центар

од Vladimir Zorba

Градоначалникот на Центар, Саша Богановиќ и неговата избраничка Јелена Брауновиќ, денеска склучија брак во Манастирот Успение на Пресвета Богородица во Грачаница, Косово.

Младоженецот беше облечен вообичаено во црн костум, додека Брауновиќ дојде облечена во комбинација на традиционално и модерно – бел невестински фустан со етно елементи – кус и долг елек кои се дел од црногорската женска народна носија.

Пред црквата се пееја песни од богатата српска историја и традиција. На крајот од свадбената церемонија и младоженецот облече традиционална српска народна носија.

Младоженците и гостите по ова заминаа на ручек во елитен ресторан во Грачаница

Фотографии од настанот на следниот линк!

loading...

Слични содржини