Актуелно
Почетна / Македонија / Политика / Семејството на Чулев на државна сметка во Охрид

Семејството на Чулев на државна сметка во Охрид

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната пре-конфереција одговарајќи на прашање дали тој заедно со своето семејство престојувал во владин објект во Охрид и дали ако би дошле ВМРО-ДПМНЕ на власт би мислеле прво за партијата и за самите себе па на крајот за државата, министерот изјави потврдно, но дека тоа не е владин објект, туку на МВР.

– Објектот во Охрид е на МВР, каде моето семејство во моментот престојува и јас требаше даим се придружам, изјави Чулев.

loading...