Актуелно
Почетна / Сцена / Семејството на Дончиќ се зголеми: Сега сме четворица (ФОТО)

Семејството на Дончиќ се зголеми: Сега сме четворица (ФОТО)

Лука Дончиќ одигра одлична НБА сезона, носејќи одличен пласман на неговите Далас Маверикс, а исто така е и еден од кандидатите за МВП.

Успехот не изостанува ниту на приватен план. Тој е во врска со Анамарија Голтес, русокоса која ја познава уште од своите средношколски денови.

Неодамна, таа на Инстаграм се појави со „принова“ во семејството. Покрај нивното куче Хуго, кое го чуваат долго време, веќе доаѓа и засилување, кученцето Гиа, која е четврт член на нивното семејство.

Таа се пофали со фотографија на социјалните мрежи на која напишала „Сега сме четворица“.

loading...