Серија експлозии во западна Украина

од Stefanija Kuzmanovska

Серија експлозии се слушнале во Лавов, на западот на Украина, јавува „Ројтерс“, повикувајќи се на очевидци.

Нема информации за жртви, а експлозиите се слушнале синоќа нешто повеќе од еден час.

„Ројтерс“ извести дека се слушнале осум до десет експлозии по ред.

Слични содржини