Шест лица загинаа во експлозија во фабрика во Индија

од Stefanija Kuzmanovska
259 прегледи

Најмалку шест лица загинаа, а 20 се повредени во денешната експлозија во хемиска фабрика во северниот индиски округ Хапур.

„Несреќата се случи откако котел експлодираше во индустриски капацитет во Даулани, на околу 60 километри од Њу Делхи“, изјави портпаролот на индиската полиција Сурендра Синг, пренесува „Ројтерс“.

Несреќата се случила откако котел експлодирал во индустриски капацитет во Даулана, на околу 60 километри од Њу Делхи.

Слични содржини