Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Шест починати лица во изминативе 24 часа во Србија, 121 се на респиратори

Шест починати лица во изминативе 24 часа во Србија, 121 се на респиратори

Во изминатите 24 часа, 255 лица се тестирале позитивно за коронавирус, а уште шест лица починале во Србија.

Во моментов има 121 лица на респиратори.

Во изминатите 24 часа биле тестирани уште 8.014 лица.

loading...