„Шестка“ на ПСЖ во Јапонија – погодија Нејмар, Меси и Мбапе

од Vladimir Zorba

Фудбалерите на Пари Сен Жермен ја совладаа Гамба Осака со 6:2 во подготвителниот натпревар на гостувањето во Јапонија.

Тимот на Кристоф Галтие беше расположен денеска во Јапонија.

Парижаните беа силни во првото полувреме во кое постигнаа четири гола.

Прецизни за парижаните беа Сарабиа (28), Нејмар (32 пен., 60), Мендеш (37), Меси (39) и Мбапе од пенал во 86-тата минута.

Слични содржини