Силен земјотрес ја погоди Грција

од Radmila Tasevska

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала ја потресе Грција околу 18 часот по локално време.

Според првите информации, епицентарот на земјотресот бил на околу 20 километри од Игуменица.

Земјотресот е регистриран на длабочина од десет километри.

Земјотресот го почувствувале и жителите на Јањина.

Слични содржини