Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Ана Камчева пристигна во Кривичниот суд (ФОТО)

Ана Камчева пристигна во Кривичниот суд каде треба да сведочи за предметот „Рекет“ во кој се обвинети поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и Бојан Јовановски-Боки 13. На последното рочиште, што се одржа на 6-ти декември, сведочеше Јордан Камчев, кој рече дека во повеќе наврати обвинетиот Боки 13 пробал да …

Повеќе

Сопругата на Камчев денеска ќе сведочи за првите пари дадени на Боки 13

Ана Камчева, сопругата на сведокот за „Рекет“, Орце Камчев денеска во Кривичниот суд во Скопје ќе се соочи со обвинетите Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната Специјална јавна обвинителка, Катица Јанева. Таа пред судот ќе сведочи како на Боки 13 му дала половина милион евра, додека нејзиниот сопруг бил …

Повеќе

Сопругата на Камчев утре во „Рекет“ ќе кажува како му давала пари на Боки 13

Утре продолжува судењето за случајот „Рекет“, каде како сведок ќе се појави Ана Камчева, сопруга на бизнисменот Орце Камчев. Таа во судот ќе раскажува за тоа тоа како Бојан Јовановски – Боки 13, поранешната Специјална јавна обвинителка, Катица Јанева и Зоран Милевски – Кичевски зеле половина милион евра од неа …

Повеќе

Ана Камчева во вторник ќе сведочи за парите дадени во кутија за кондури

По долгите најави и сите новинарски текстови за тоа како течел случајот „Рекет“, конечно се одржаа две рочишта за тоа како Бојан Јовановски – Боки 13, поранешната Специјална јавна обвинителка, Катица Јанева и Зоран Милевски – Кичевски зеле 1,5 милиони евра од бизнисменот Јордан Камчев, осомничен во случајот „Империја“ кој …

Повеќе