Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 2)

Архива на ознаки:

Брзо ја сфатила грешката: Памела Андерсон откри зошто се разведе

Како што како молња одекна веста дека Памела Андерсон повторно се омажи, уште побрзо дојде и онаа дека се разведува. Фановите беа навистина изненадени и од двете одлуки на поранешната актерка и плејбој-зајачица. Таа на бракот се одлучила по духовното патување во Индија, одлуката била брзоплета, а уште побрзо сфатила …

Повеќе

Сака да се бори за нивната љубов: Кејт прати порака за која зборува цела Британија

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам на неодамнешните доделувања на наградите БАФТА беа почесни гости, а сите зборуваа за тоа како не се ни допреле, а и одбегнувале да се погледнат, што уште повеќе ги загреа шпекулациите дека меѓу нив нешто не е во ред. Меѓутоа, Кејт Мидлтон вчера се појави …

Повеќе

Амбер Херд призна дека го тепала Џони Деп

Британскиот Daily Mail нашол аудио снимка од 2016 година на која се слуша гласот на Амбер Херд дека го удира Џони Деп. Парот тогаш се обидел да разговара за своите брачни проблеми, а Амбер се отворила за своите насилни изјави. „Душо, ти кажав еднашка. Уплашен сум до смрт бидејќи сме …

Повеќе

Нов рекорд: Ова е нејзиниот најкраток брак, Памела се разведува

Памела Андерсон пред 12 дена застана на лудиот камен со Џон Питерсон, асега се разведува! Една од најпознатите русокоси на светот, која минатата година била физички малтретирана од фудбалерот со кој беше во врска, ја изненади јавноста со веста за венчавката со продуцентот, а сега и со разводот. „Животот е …

Повеќе

Џен конечно признава: Врескав од бес кога дознав за Бред и Анџелина

За Бред Пит и Џенифер Анистон можеше да се каже дека изгледаа како пар кој засекогаш ќе остане заедно, чија љубов беше пример за здрава врска, а тогаш, дојде до неверојатен пресврт. На снимањето на „Г-дин и г-ѓа Смит“, Бред Пит и Анџелина Џоли започнаа врска, која резултираше со развод …

Повеќе

Петта среќа: Познатата зајачица повторно застана на лудиот камен

Памела Андерсон тајно се омажи за продуцентот Џон Петерс по кратка и тајна романса, јавуваат американските медиуми. 52-годишната плејбој зајачица и 74-годишниот филмски продуцент наводно се венчале во Малибу, а на церемонијата биле присутни и нивните деца. Петерс потврдил дека тој и Паменла се венчале по неколку месечна врска. Тие …

Повеќе

Дали вашиот брак е сигурен? Јануари е месец на разводи

По празниците многумина одлучуваат да „пресечат“ и да стават точка на бракот, па јануари неславно е познат како месец на разводи. Во адвокатските кругови, јануари има репутација на „месец на разводи“, бидејќи многу парови чекаат да минат празниците за да го завршат бракот. Адвокатот Лора Васер, која при разводи застапувала …

Повеќе

Доколку сакате да се разведете, поставете си ги овие прашања

Доколку сте дошле до тоа да се прашувате себеси „Треба ли да се разведам“, очугледно е дека вашиот брак наишол на карпа мраз. Токму поради тоа што се работи за нешто што го менува животот на човекот за 180 степени, добро е да размислете пред да донесете голема одлука. Овие …

Повеќе

Биографски филм на Шакира: Моќна приказна која не смеете да ја пропуштите (ВИДЕО)

Шакира е пејачка која по секој можен критериум се издвојува од толпата на сите останати поп и латино ѕвезди. Таа има моќен глас, впечатлив изглед и изграден и препознатлив стил. Неодамна пејачката заврши со снимање на филмот „Shakira In Concert: El Dorado World Tour“. Шакира признала дека уживала во снимањето, …

Повеќе

Шакира не сака да се омажи за Пике поради оваа причина

Десет години трае љубовта меѓу Шакира и шпанскиот фудбалер Жерард Пике, но се уште не застанале пред олтарот. Познатата пејачка сега откри дека постои голема причина за тоа и дека таа е таа која го кочи фудбалерот да го постави судбоносното прашање. „Не сакам да се омажам, бракот ме плаши. …

Повеќе