Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 5)

Архива на ознаки:

Хороскоп и пари: Овие знаци заработуваат најмногу – докажано

Иако Јарците не заработуваат колку би сакале, Рибите и Стрелците се исклучително задоволни со работата која ја работат. Тоа не важи за Близнаците и Раковите кои велат дека не ја работат работата од соништата. Најмногу заработуваат Скорпиите, Лавовите, Биковите и Раковите, покажува анкетата на американскиот портал за врботување Careerbuilder, спроведена …

Повеќе

Внимавајте! Овие знаци ќе бидат најмногу „погодени“ од ретроградниот Меркур

Сите кои ги следат случувањата на стролошкото небо знаат дека Меркур оваа година прв пат е ретрограден од 17 февруари до 10 март. Преед да заклучите дека овој период ќе ви биде тежок, треба да проверите дали припаѓате на некој од трите хороскопски знаци кои „најлошо ќе поминат“. Близнаци Со …

Повеќе

Неделен хороскоп: На Близнаците ништо не им оди од рака, Девиците се незадоволни

Овен Не започнувајте нови соработки, нема добро да излезат. Оваа недела е совршена за завршување на обврските. Втората половина ќе биде подобра за комуникација. Неодлучни сте. Докусирајте се на работата бидејќи може да имате проблем доколку не вложите енергија. Држете се до планот и се ќе помине без проблеми. Бик …

Повеќе

Чувајте се од нив: Овие хороскопски знаци се најголемите одмазници

Тие не дозволуваат оној кој ги повредил да помине неказнето. Личностите родени во овие хороскопски знаци не чекаат кармата да си го одработи своето, туку работите ги земаат во свои раце. Скорпија Очекувано, посесивната Скорпија е на тронот. Тие се чувствуваат послебно изневерено кога некој ќе ги повреди, особено ако …

Повеќе

Сакте да играте лото? Проверете го вашиот хороскопски знак

Рибите се најсреќниот хороскопски знак кога станува збор за игрите на среча. Тие минатата година освоиле повеќе добивка на лотарија од било кој друг знак, односно 11,6 отсто од сите добики, пишува Daily Mail. Зад нив се Близнаците до 9,9 отсто, а следуваат Девиците со 8,9 отсто, па Водолијата со …

Повеќе

Како најлесно да прочитате личност родена во знакот Стрелец?

Стрелецот е огнен знак кој сака да патува, да се впушта во авантури, има космопилитски дух и се води по високи морални правила. Припадниците на овој хороскопски знак се енергични, отворени, неконвенционални, истражуваат, пишуваат и се одлични дипломати. Ги привлекува сè што ги возвишува духот и телото. Имаат големи апетити …

Повеќе

Овие парови ги чека најжежок Валентајн: Дали сте меѓу нив?

Валентајн за многумина е еден од најромантичните деноци во годината, а за овие три хороскопски пара ќе биде еден од најжешките празнувања. 1. Бик и Девица Овие два знаци ќе се чувствуваат многу слично за време на Денот на вљубените и ќе ги привлекува енергијата на оној другиот, особено доколку …

Повеќе

Шест хороскопски знаци кои вешто ги кријат своите чувства

Постојат луѓе кои запаѓаат во неволја и за тоа често ги окривуваат своите чувства. Од друга страна, постојат и оние кои никогаш не ги покажуваат своите емоции. АСтролозите сметаат дека тие луѓе најчесто се родени во овие шест хороскопски знаци: 1. Овен Личностите родени во овој знак често ја покажуваат …

Повеќе

Како најлесно да прочитате личност родена во знакот Скорпија?

Скорпијата е знак чиј надворешен смирен изглед никогаш не ја оддава бурната внатрешност и жестокиот темперамент. Припадниците се таинствени, воздржани, а своето вистинско лице го покажуваат само на најблиските. Енергични се, а некогаш нивната желба за правда може да биде деструктивна. Сакаат провокативен хумор, духовити се, а често и саркастични. …

Повеќе

Наскоро започнува: Што ни носи ретроградниот Меркур?

Одлично знаеме за овој период и кога тој ќе настапи никому не му е лесно. Овој пат, ретроградниот Меркур носи бура во нашите животи, а прв пат оваа година се појавува на 16 февурари. Многу убави и романтични љубовни врски ќе бидат разнишани со лоша комуникација и неразбирање. Овој период …

Повеќе