Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Познат идентитетот на насилниците кои малтретираа девојка во Штип

По објавеното видео на социјалните мрежи, од МВР велат дека веќе се обезбедени двете момчиња кои ја тепаат девојката и дека многу брзо полицијата ќе излезе со официјалните информации. На социјалните мрежи веќе се објавени и имињата на насилниците, но за нив официјална потврда од МВР сѐ уште нема. Заменик-министерката …

Повеќе