Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Таа е неодолива и самоуверена, жената Овен има позитивен поглед кон животот

Започна владеењето на Овенот. Родените во овој знак се познати по својата тврдоглавост, но и големо срце.Еве неколку карактеристики кои ја прават жената Овен неодолива: Пребирливи и вечни во потрагата по идеален човек Мажите ги обожаваат имаат самодоверба и тешко се освојуваат. Тие се директни и не сакаат измами, им …

Повеќе

Никогаш не се предаваат: Овие хороскопски знаци се родени борци

И додека некои личности се откажувааа од се, постојат и такви кои никогаш не го прават тоа. Кога се во прашање овие вторите, астролозите сметаат дека таквите најчесто се раѓаат во три хороскопски знави кои упорноста и борбеноста им се најистакнати карактеристики и токму поради тоа се чест пример за …

Повеќе

Сакате врска полна со авантура? Овие три хороскопски знаци се идеални партнери за вас

За некои луѓе романтика значи нарачана храна, Нетфликс и рано одење во кревет, додека други се желни за авантура во врската. Доколку припаѓате на втората група и барате партнер кој секогаш ќе ве изненадува кога сте заедно, тоа сигурно ќе го најдете во овие хороскопски знаци. Овен Кога е во …

Повеќе

Не знаат за бонтон: Ова се петте најнепристојни хороскопски знаци

Сигурно сте се сретнале со луѓе кои не обрнуваат внимание дали се љубезни кон вас или не и не ги земаат предвид вашите потреби и чувства. За таквото нивно однесување можеби е виновен хороскопскиот знак во кој се родени. 1. Јарец Јарците не се непристојни, туку се само амбициозни и …

Повеќе

Чувајте се од нив: Овие хороскопски знаци се најголемите одмазници

Тие не дозволуваат оној кој ги повредил да помине неказнето. Личностите родени во овие хороскопски знаци не чекаат кармата да си го одработи своето, туку работите ги земаат во свои раце. Скорпија Очекувано, посесивната Скорпија е на тронот. Тие се чувствуваат послебно изневерено кога некој ќе ги повреди, особено ако …

Повеќе

Овие хороскопски знаци, кон својот партнер, се однесуваат како родители

Наместо да сфатат дека се во врска со возрасна личност, личностите родени во овие знаци од зодијакот, кон своите партнери се однесуваат како кон деца. Тие често зборуваат дека имаат родителски инстинкт и доколку немаат деца, се должи на нивниот напор да го „воспитуваат“ сопствениот партнер. Овен Овенот е многу …

Повеќе

Како најлесно да прочитате личност родена во знакот Овен?

Овните се провокативни, гласни, енергични, не се плашат од ништо, па дури ниту од тоа да бидат забележани каде и да се појават. Се движат карактеристично, гестикулираат, а сето тоа јасно ја оддава нивната непостојаност, дека не им е удобно постојано да се иан исто место и дека сакаат што …

Повеќе

Послатки им се авантурите: Три знаци кои не сакаат да се „врзат“

Повеќето бараат сериозна врска во која ќе бидат до крајот на животот, но постојат и периоди кога повеќе им одговара да бидат во необврзувачки однос со некого. За тоа треба да најдат некој кој е со слободен дух и кој знае да функционира во ваков однос, бидејќи така нема да …

Повеќе

Овие знаци се најразмазени знаци во хороскопот

Врската со размазена личност не е лесна. Дури и ако се забавувате со години и партнерот ве позната, тешко е да чекорите во животот со личност која постојано оди по своие, ве контролира, менува расположение и сл. Без разлика дали овде се пронајдовте себе или својот партнер, обидете се заедно …

Повеќе

Не веруваат во карма: Овие два хороскопски знаци се најзлобни

Повеќето луѓе се водат по златно правило кое вели „не прави му го на другиот она што не сакаш да ти го прават тебе“. Меѓутоа, доколку ги прашате личностите родени во овој хороскопски знак, тоа за нив не вреди. Тие не се плашат да направат нешто злобно, особено доколку тоа …

Повеќе