Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Овие пет хороскопски знаци постојано ги трпат критиките на партнерот

Некои хороскопски знаци се често мета на осуда од страна на своите партнери. Бројните критики го тестираат нивното трпение, а ретко кој може да ја издржи врската со личност која постојано бара „влакно во јајцето“. Риби Станува збор за сочувствителни и љубезни личности кои мислат дека критиките доаѓаат од оние …

Повеќе

Изгледот не е важен: Овие три особини ги поседуваат најпривлечните луѓе

Иако изгледот е навистина важен фактор на привлечност, многу важна ставка во пронаоѓање на партнер, се неговите, односно нејзините, особини. Сигурно секој од вас во главата има некаков попис со критериуми кои треба да ги задоволи вашиот идеален партнер, а експертите сметаатт дека овие три особини се најпривлечни кај спротивниот …

Повеќе

Овие четири хороскопски знаци невозможно е да ги заборавите

Лав Овие личности се страствени, великодушни и добри љубовници. Тие се доминантни и снаодливи и секогаш го постигнуваат она што го сакаат. Коха ќе се заљубат прават се за партнерот, а такво нешто е тешко да се заборави. Лавовите не престануваат да даваат и ќе ви бидат најдобриот партнер кој …

Повеќе

Низ овие пет фази поминуваат сите парови

Иако секоја врска се иазликува и не постојат две исти, некои работи сепак на сите им се заеднички. Имено, секој сериозен пар чија врска трае повеќе од неколку месеци, во текот на својата врска поминуваат низ овие пет фави, а истите се повторуваат од врска во врска. Репрезентативно однесување На …

Повеќе

Една особина е најчестата причина поради која паровите раскинуваат

Кога е во прашање особините кои најтешко се трпат кај партнерот, оваа маана го зазеде првото место. Добрата комуникација, взаемното разбирање и компромисите се клучот за здрава и успешна врска и без нив е невозможно да се одржи љубовта. Токму затоа, како што пишува Paired Life, мааната која најчесто ги …

Повеќе

Кои особини треба да ги барате кај партнерот, но и вие треба да ги поседувате

Во потрагата за идеалниот партнер треба да ги барате овие две особини: љубезност и почитување, така тврдат психолозите. Верен, весел, духовит, драг, симпатичен, добар готвач, добар пријател, омилен во друштвото, добар глас, спретен, активен, емпатичен … сите овие особини често се спомнуваат на листата особини кои жените ги сакаат кај …

Повеќе

Неколку зборови со кои ќе ја прекинете караницата со картнерот

Партнерите кои постојано се караат, најчесто ниту ја знаат причината, но едноставно сакаат што побзо да заврши. Експертите откриле како тоа да се постигне. На партнерот треба да му покажете дека сте на иста страна, односно дека сте во ист тим, а со самото тоа караницата ќе го смени патот. …

Повеќе

Проценете дали вашата врска е во криза

По почетната „меден месец“ фаза во која цветаат рози и на животот гледате розеви очила, врската може да тргне во два правци. Првиот е оној во кој и почетната залуденост се обидувате да го усреќите својот партнер и сфаќате дека тој е всушност вистинската личност со која сакате да го …

Повеќе

Расправиите со партнерот клучни за среќна врска

Караниците со партнерот еднаш неделно помагаат во одржување на здрав и продуктивен однос во љубовната врска. Тоа е она во што веруваат 44% од паровите, покажало неодамнешносто истражување. Цивилизираниот облик на расправијата ги зголемува шансите дека парот ќе остане заедно подолг период, бидејќи и покрај малите недоразбирања, знаат дека нивната …

Повеќе