Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Овие пет намирници не се печат во рерна, го губат вкусот

Некои луѓе сакаат да експериментираат со храната и да подготвуваат необични комбинации. Но, авантуризмот во кујната често не оди рака под рака со гурманскиот поглед на храна. Овие намирници, никако не треба да ги печете во рерна. Авокадо Ова тропско овошје треба да го држите што понастрана од оган и …

Повеќе

Како да подготвите похован карфиол во рерна

Состојки: – 500 гр карфиол – брашно – презла – 4 јајца – 200 гр кисела павлака – 100 мл јогурт – 4-5 чешниња лук – масло, сол Подготовка: Скинете ги цветовите од карфиолот и малку обарете ги, исцедете ги исушете. Во отворите од световите ставете издробен лук и посолете. …

Повеќе