Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Не сакаше да ја пушти од раце: Бред заљубено гледа во Џенифер

Џенифер Анистон освои SAG награда за најдобра женска улога во драмската серија The Morning Show во Лос Анџелес. На социјалните мрежи започна да кружи видео снимка од доделувањата на наградите на која нејзиниот поранешен сопруг гледа во телевизорот додека таа ја прима наградата. Тој не престанувал да се смее и …

Повеќе

И по разочарувачкиот крај, „Игра на тронови“ доби две признанија

Во Лос Анџелес беа доделени SAG наградите (Screen actors guild), кои ги доделува професионалното здружение на актери за најдобрите остварувања во изминатата година. „Игра на тронови“, која критичарите и публиката „ја погребаа“ во последната сезона, сепак доби две награди. Во категоријата најдоба мини-серија или ТВ филм, наградени беа Мишел Вилијамс …

Повеќе

Актерите одбраа: Ова се најдобрите филмови изминатава година

Доцна синоќа во Лос Анџелес беа доделени SAG наградите (Screen actors guild), кои ги доделува професионалното здружение на актери за најдобри остварувања во изминатата година. За најдобар актерски ансамбл беше прогласена екипата на филмот „Паразит“. Актерите ги наградија и колегите за улогите во филмовите „Џокер“ (Жоакин Фенис) и „Џуди“ (Рене …

Повеќе