Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 2)

Архива на ознаки:

Кој ќе ја шминка Атиџе за Оскарите?

Документарниот филм „Медена земја“ е во трка за два Оскари, на вечерашната церемонија. Како што е веќе познато, екипата од Македонија е веќе пристигната во Лос Анџелес, а Атиџе ги освои срцата на сите присутни, како и на големите филмски ѕвезди. Македонките Мила и Љупка Арсовски, кои живеат и работат …

Повеќе

Ќерката на Џони Деп покажа премногу на црвениот тепих

Ќерката на познатиот актер Џони Деп и актерката Ванеса Парди, младата манекенка и актерка Лили Роуз Деп, на синоќешните 73. доделувања на БАФТА наградите во Лондон, се појави во провокативен фустан кој повеќе открива отколку што покрива. Лили на црвениот тепих блесна во креација,црн чипкан комбилизон, пркеу кој имаше целосно …

Повеќе

Гаф на БАФТА наградите: Ал Пачино падна на црвениот тепих

Некогаш со себе водиш придружба за да не бидеш соло, некогаш таа малку те разубавува, а некогаш те крева од подот, се пошегувале обожавателите на социјалните мрежи по гафот на црвениот тепих на доделувањето на наградите ВАФТА. Посебна точка имаше актерот Ал Пачино кој дојде рака под рака со израелската …

Повеќе

Не сакаше да ја пушти од раце: Бред заљубено гледа во Џенифер

Џенифер Анистон освои SAG награда за најдобра женска улога во драмската серија The Morning Show во Лос Анџелес. На социјалните мрежи започна да кружи видео снимка од доделувањата на наградите на која нејзиниот поранешен сопруг гледа во телевизорот додека таа ја прима наградата. Тој не престанувал да се смее и …

Повеќе

Само еден месец по породувањето Ен Хатавеј изгледа феноменално

Ен Хатавеј привлече големо внимание со својата појава и изборот на фустанот, на доделувањето на Critic’s choice наградите. Но она за што сите коментирале е нејзината линија која ја донела до совршенство за многу кратко време, бидејќи пред само неколку недели на свет го донесе своето второ дете. View this …

Повеќе

Зелвегер изгледа анорексично, а Хајек го покажа бујното деколте

Синоќа во Лос Анџелес беа одржани 77. доделувања на Златните глобуси, а посебно внимание привлече Рене Зелвегер која ја освои наградата за најдобра актерка во категоријата драма. Американската актерка го отелотвори ликот на Џуди Гарланд во филмот „Џуди“, а во меѓувреме изглубила дури 15 килограми. Поради тоа, обожавателите биле шокирани …

Повеќе

Со овој фустан Тејлор Свифт го покори црвениот тепих

Пејачката Тејлор Свифт е позната по својата љубов кон мачките, а чува дури три. Затоа не било изненадување кога добила улога во филмската верзија на популарниот мјузикл „Мачки“ чија премиера се одржа неодамна во Њујорк. View this post on Instagram Gorgeous @taylorswift in glorious gown by @oscardelarenta at #Cats Premiere …

Повеќе

Меган Фокс се појави со пижама на црвениот тепих? (ФОТО)

Меган Фокс важи за една од најубавите жени во светот, но тоа не може да се каже за нејзиното последно појавување на црвениот тепих, особено кога е во прашање изборот на облека. Таа облекла фустан кој и со дизајнот и со бојата потсетува на ноќница. Повторно, како и секогаш, привлекла …

Повеќе

Вотсон со модно освежување на црвениот тепих

Доколку мислевте дека високи чизми не можете да ги носите со долг фустан, размислете повторно. Актерката Ема Вотсон не само што покажа дека тоа е многу добра идеја, туку и во тоа наизглед неспојливо издание зачекори на црвениот тепих. View this post on Instagram Hayal kırıklığına uğradım 💔 -snape #hermionegranger …

Повеќе

Нов изглед: Никол Шерцингер ги изненади присутните на Модните Награди во Лондон

никол шерцингер

Токму кога сите помисливме дека ги видовме сите познати дами како се охрабриле и ја скратиле косата во популарниот боб, Никол успеа да не изненади. Убавата пејачка оваа драстична промена ја прикажа на црвениот тепих по повод доделувањата на Модните Награди во Лондон, каде го „собра“ целото внимание на присутните …

Повеќе