Тен Хаг е бесен на однесувањето на Роналдо

од Vladimir Zorba

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хег, останал лут поради однесувањето на напаѓачот Кристијано Роналдо во неделата, тврди The Sun.

Тогаш Португалецот за првпат се вклучи во контролите на претсезонскиот тренинг на мечот со Рајо Ваљекано (1:1) по само два тренинзи со тимот. 37-годишниот фудбалер размени остри зборови со тренерот и беше заменет на полувремето, а потоа реши да го напушти стадионот 10 минути пред крајот на натпреварот и не остана на брифингот по натпреварот.

Предвреме си замина и Диого Далот кој не беше дел од меч групата и мечот го следеше од трибините.

„Лош вкус е да си заминеш рано кога си учествувал во натпреварот. Поинаку е кога не играш, а гледаш од трибините. Се очекува некој што бил на теренот да остане до крај и да го слуша брифингот на тренерот. Исто така, многу луѓе дојдоа на стадионот специјално за Роналдо, а тој реши да си замине и да не ги поздрави по натпреварот“, изјавило лице од клубот за изданието.

Слични содржини