Tепачка во затворот во Куманово: Повредени четворица, меѓу кои и затворски службеник

од Берта Китинска

Вчера во 14:35 часот во СВР Куманово било пријавено дека во затвор во К’шање настанала физичка пресметка помеѓу осум лица, од кои четири се повредени со остар предмет, меѓу кои и еден затворски службеник, информира СВР Куманово.

На повредените им е укажана лекарска помош, а кумановската полиција презема мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини