ТЕШКО НЕКОЈ ЌЕ ГО НАДМИНЕ: Кејн се запиша во историјата

од Vladimir Zorba

Фудбалерот на Тотенхем, Хари Кејн влезе во фудбалските анали.

Тотенхем го победи имот на Мура со 5:1, а Кејн постигна хет-трик.

Така Кејн стана единствениот играч во историјата кој постигнал „хет -трик“ во сите клупски натпреварувања: Лигата на шампионите, Лигата на Европа и Лигата на конференциите, квалификациите за Лига Европа, ФА Купот, како и Премиер лигата, но и на репрезентативното Светско првенство и квалификациите за Европското првенство.

Слични содржини