ВМРО-ДПМНЕ протестира поради политиките на Заев

од Vladimir Zorba

Започна антивладиниот протест организација на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Протестот е со автомобили и во 12:30 часот се тргна кон Владата од две локации, СЦ „Борис Трајковски“ во Општина Карпош и СЦ „Јане Сандански“ во Општина Аеродром.

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка на Заев поради како што велат „антимакедонски политики“ и прифаќањена услови од Софија кои значат бришење на македонската историја и идентитет.

Слични содржини