Актуелно
Почетна / Спорт / Во Интер не се задоволни од Санчез: Ќе се враќа во Јунајтед

Во Интер не се задоволни од Санчез: Ќе се враќа во Јунајтед

Интер нема да се обиде да ги откупи правата на напаѓачот Алексис Санчез од Манчестер Јунајтед, според италијанскиот новинар Фабрицио Романо.

Раководството на „нероазурите“ е незадоволно од претставувањето на 31-годишниот Чилеанец, кој беше ангажиран од клубот од Милано до крајот на сезоната 2019/20 и нема намера да потпише постојан договор со играчот. Така, Санчез ќе се врати во Манчестер Јунајтед летото 2020 година.

Досега Санчез има одиграно 13 натпревари на сите турнири за Интер оваа сезона, со еден гол и три асистенции. Порталот „Transfermarkt.com“ го проценува на 25 милиони евра.

Неговиот договор со Манчестер Јунајтед треба да истекува во јуни 2022 година.

loading...