Актуелно
Почетна / Македонија / Политика / Во недела граѓанска трибина на СДСМ во Скопје, говорници Заев, Шекеринска и Шилегов

Во недела граѓанска трибина на СДСМ во Скопје, говорници Заев, Шекеринска и Шилегов

Во недела во Скопје ќе се одржи граѓанска трибина на која говорници ќе бидат градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и премиерот Зоран Заев, брифираат од СДСМ.

Ова ќе биде последната во низата граѓански трибини кои се случија во изминативе месеци.

Од понедeлник почнуваат 11 нови настани, кои ќе бидат поврзани со програмата на СДСМ.

– Ова ќе биде нов концепт со кој ќе се воспостави врска со јавноста. 70 илјади семејства се посетени со кампањата од „врата на врата“, велат од партијата.

Оваа кампања завршува овој месец.

loading...