Заев: Не се работи за заеднички кандидат Албанец за Скопје

од Берта Китинска

Не се работи за заеднички кандидат Албанец за  градоначалник на Скопје, одоговори денеска премиерот Зоран Заев на новинарско прашање поврзано со најавеното изненадување од ДУИ.

„Не се работи за тоа, се работи за нешто кое што претставува модернизација на нашиот коалиционен партнер.И логично е  деталите тие да ги соопштат . Се работи за платформа политичка“, порача Заев.

Слични содржини