Почетна / Актуелно / (ФОТОГРАФИИ) Ново пукање во Малме во Шведска – тројца повредени

(ФОТОГРАФИИ) Ново пукање во Малме во Шведска – тројца повредени

Најмалку три лица се повредени при пукање во синдикален дом во шведскиот град Малме. Двајца од повредените се пренесени во болница и се во тешка здравствена состојба, соопшти Aftonbladet.

Во моментот на нападот во зградата имало меѓу 70 и 100 лица. Таму работат полициските службеници и итната помош. Во моментов се уште не е јасно дали стрелецот е уапсен.