Почетна / (не)Секојдневно / Само за три дена до чудо: Рецепт за моделирање на совршен стомак

Само за три дена до чудо: Рецепт за моделирање на совршен стомак

Сакате да имате помал стомак, потенка половината и телото исчистено од масти? На вистинското место сте! Има еден рецепт кој само за три дена прави чудо за стомакот, и однадвор и одвнатре.

Најважно е дека ако е оваа витаминска бомба чисти масни наслаги и секакви остатоци и отпад од цревата, па надуеноста видливо исчезнува, а вие по три дена, ќе изгледате многу послаби!

Состојки:

– зелка
– цвекло
– моркови
– сок од лимон
– маслиново масло

Подготовка:
Сецкајте ја зелката, цвекло и моркови во сооднос 3: 1: 1. Додадете малку зачини по ваш избор (магдонос, целер), сок од еден лимон. Конечно додадете неколку капки маслиново масло и витаминознатаисхрана е подготвено. Многу е важно, во салатата не треба да се додава сол или какви било други адитиви.
Јадете секоја вечер најмалку три часа пред спиење, најмалку три дена, а дури и тогаш ќе забележите големи резултати.