Блокиран центарот на Скопје, езеро пред „Олимписки базен“ (ФОТО+ВИДЕО)

од Nikola Popovski

Силното невреме што го зафати центарот на Скопје предизвика големи проблеми во сообраќајот. Голем дел од улиците во централното градско подрачје се поплавени, поради што пожелно е да се избегне овој дел од градот.

Како што може да се забележи на видеата, создадено е големо езеро од врнежи пред Олимпискиот базен во Центар.

Во моментот голем дел од улиците се блокирани, поради тоа има и голем метеж од автомобили.

Од УХМР велат дека изразено нестабилна облачна маса се спушта од север кон Скопската Котлина и се очекува на повеќе места во градот и околината да има интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и појава на град.

Слични содржини