Актуелно
Почетна / Македонија / Дваесет и седумгодишно момче од Битола почина од коронавирус

Дваесет и седумгодишно момче од Битола почина од коронавирус

Дваесет и седумгодишно момче од Битола,  починало на Инфективната клиника како последица на компликации од коронавирусот, објави ТВ 21.

Момчето било донесено на Инфективна на 27 јули а претходно хоспитализирано во ковид центарот во Битола. Момчето работело во кафуле во Битола.

loading...