Еве колку му е лошо на Нејмар во изолација (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Додека трае карантинот предизвикан од коронавирус, играчот на ПСЖ се засолни во луксузната вила во Рио де Жанеиро.

Имотот од 12.000 квадратни метри го купил тој додека тој сè уште играше за Барселона и го платил осум милиони евра.

Има скоро сè таму, луксузот може да се види на секој чекор, а во оваа област има две тениски игралишта и одбојкарски терени.

Нејмар со себе ги донесе сите луѓе што беа со него во Париз. Сите мораа да се стават во карантин по пристигнувањето во Бразил, па тој понуди да останат со него.

loading...

Слични содржини