Граѓани со жолт спреј ги обележа дупките на патот за Средно Водно (ФОТО)

од Берта Китинска

На социјалните мрежи се појавија фотографии на кои се гледа како граѓанин со жолт спреј ги означил видливите дупки на патот накај Средно Водно.

Дупки веќе некое време го попречуваат нормалното движење на велосипедистите и автомоболите.

 

Слични содржини