Грција ја погоди ЗЕМЈОТРЕС со јачина од 5,2 степени

од Stefanija Kuzmanovska
277 прегледи

Грција утрово ја погоди земјотрес со јачина од 5,2 степени според Рихтеровата скала, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки институт (EMSC).

„Екатимерини“ јавува дека земјотресот се случил во централна Евија, на длабочина од 14,2 километри.

Земјотресот бил почувствуван и во Атика.

Слични содржини