Икарди ја измами Ванда: „Уништи уште едно семејство поради ку*ва“

од Vladimir Zorba

Еден од најконтроверзните фудбалски парови се разведе – откри Ванда Икарди.

Старлетата и сега поранешна сопруга на Мауро Икарди, стана светска sвезда со скандал.

Таа беше мажена за Макси Лопез, аргентински фудбалер кој беше пријател на Мауро Икарди, и го изневери со Мауро во 2013 година, а тоа беше скандал што долго го тресеше италијанскиот фудбал.

Сега и се случи нешто слично, во режија на фудбалерот на ПСЖ.

„Уништи уште едно семејство поради ку*ва“, напиша Ванда за осум милиони нејзини следбеници на Инстаграм.

Италијанска „Газета“ објави дека Мауро ја изневерувал со аргентинска актерка.

Слични содржини