Кралот на Инстаграм со згодни девојки уживаше на Корчула (ФОТО)

од Aleksandar Petrovski

Американскиот милионер и „кралот на Инстаграм“ Ден Билзеријан (39) и неговото друштво веќе некое време уживаат на брегот на Хрватска, а очевидци тие забави ги опишуваат како блудни и раскалашени, додека пак велат дека „женските“ од јахтата не се толку секси како на фотографиите.

Иако се труди да не објави сè што се случува на луксузна јахта на социјалните мрежи, манекенките, танчерките и неговото друштво не може да одолеат да се пофалат за нивниот престој на море.

Ден плови по Јадранот со покер играчот Бил Перкинс (51), како и танчарката Лара Себастијан (31), која неодамна се пофали дека танцува за Џенифер Лопез, Џон Леџенд, Џон Бон Џови и многу други познати ѕвезди.

Иако Билзеријан троши илјадници евра во Хрватска, неговата компанија „Игнати Интернешнл Брендс ДОО“ пропаѓа и губи милиони долари, а според годишниот финансиски извештај само минатата година изгубила околу 50 милиони долари.

Тоа не го спречува веселото друштво да пие најскапи пијалоци и да јаде најскапа храна, сето тоа на сметка на Билзеријан.

Билзеријан е исто така коцкар, а многумина му завидуваат за неговиот развратен животен стил. Сепак, сè што ужива не може да се финансира само од покер, па се фали и за богатството на неговиот татко Пол, кој некогаш беше еден од главните луѓе на Вол Стрит.

Во понеделникот, Ден ја закотви својата јахта на островот Корчула, каде го привлече вниманието на мештаните, кои беа среќни што се сликаа со него.

Тој беше фотографиран како изнајмуваше велосипед со пријателите за да се прошета низ островот.

loading...

Слични содржини