Лепа Брена објави фотографија стара повеќе од три децении и се присети на младоста

од Stefanija Kuzmanovska

Пејачката Лепа Брена зад себе има успешна и долга кариера, која ја изгради благодарение на нејзините хитови, но и препознатливиот стил и физичкиот изглед.

Брена отсекогаш важела за жената со најдолги нозе на домашната јавна сцена, што секогаш го истакнувала со задоволство.

Со спотот за песната „Čuvala me mama za velike stvari“, снимен уште во 1989 година, Брена предизвика големо внимание поради црвениот трико во кој се појави во него.

Пејачката на својот Инстаграм профил објави фотографија стара повеќе од три децении и се присети на својата младост, кога важеше за една од најзгодните на Балканот.

Слични содржини