Актуелно
Почетна / Хроника / Лица од село Ваксинце и до Пакистан држеле мигрант од Мароко во куќа и му барале пари

Лица од село Ваксинце и до Пакистан држеле мигрант од Мароко во куќа и му барале пари

Вчера околу 11.00 часот во Полициска станица Сопот, М.М(25) од Палестина и Х.С(26) од Мароко, мигранти сместени во Транзитен центар Табановце пријавиле дека последните два дена А.К.(28) од Мароко бил држен во куќа во с.Ваксинце од лица од Пакистан и од с.Ваксинце, со цел да му бидат изнудени пари.

Од Министерството за внатрешни работи соопштуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...