Актуелно
Почетна / Македонија / Mинистерот за здравство Филипче закажа прес-конференција

Mинистерот за здравство Филипче закажа прес-конференција

Во 13 часот закажана е прес конференција на министерот за здравство Венко Филипче кој ќе ја информира јавноста за најновата состојба со коронавирусот во земјава.

 

loading...