Актуелно
Почетна / Сцена / Моден двобој: Храбар избор на Меган, Кејт игра на сигурно (ФОТО)

Моден двобој: Храбар избор на Меган, Кејт игра на сигурно (ФОТО)

На прославата на Денот на Комонвелтот, се појавија и принцот Вилијам со војвотката Кејт, како и принцот Хари и Меган Маркл.

Она што беше очигледно е дека и двете се потрудиле да бидат забележливи, избирајќи модни комбинации во силни бои. Во текот на церемонијата никој не го спомнал скорото завршување на кралските должности на Меган и Хари.

Кејт сме навикнати да ја гледаме во елегантни и смирени тонови, но овојпат таа избра да се појави во интензивно црвена комбинација, со модел на капут кој е препознатлив за неа.

Меган, пак, носеше зелен фустан со необична наметка во истата боја. И двете војвотки изгледот го надополнија со шешири.

View this post on Instagram

#New The Dukes and Duchesses of Cambridge and Sussex with the Queen ans other royal members attended the annual Commonwealth Day Service at Westminster Abbey (9th March)❤️ – – #britishroyalfamily #dukeofcambridge #princewilliam #instaroyals #royalnews #princesscharlotte #princegeorge #princelouis #archie #instaroyals #royalfamily #royalnews #duchessofcambridge #britishroyalfamily #britishroyals #royal #royalfamily #fan #katemiddleton #meganmarkle #princewilliam #princeharry #princegeorge #princesscharlotte #princelouis #princearchie #queen #unitedkingdom #london #troopingthecolour201 #royaltour #duchessofsussex#duchessofcambridge #happybirthday#love#birthday#follow#royaltour

A post shared by Camridge’s| Sussex’s (@cambridge_sussex_royal) on

loading...