Момче од србија со нож ги убил мајка си, таткото и дедото

од Маја Анчевска

Дваесет и едногодишно момче синоќа со нож ги убил мајка си, таткото и дедото во Чачак, пренесува Телеграф, повикувајќи се на известување на агенцијата Рина.

Трагедијата се случила во населбата Атеница, а како што потврдуваат за Телеграф.рс од МВР, во споменатата населба биле пронајдени три тела, кои наводно ги пронашол братот на убиецот. Во тек е истрага.

Според соседите, момчето  имало проблеми со дрога.

 

Слични содржини