Нејмар должи 34,6 милиони евра на даночните власти

од Aleksandar Petrovski

Нејмар должи 34,6 милиони евра данок во Шпанија, пресудија локалните власти.

Поранешниот фудбалер на Барселона има најголеми долгови на списокот објавен денес и вклучува физички лица или компании со најмалку 1 милион евра за плаќање.

Напаѓачот на Пари Сен Жермен играше за Барса од 2013 до 2017 година. Износот објавен од шпанските власти е оној што го должат соодветните физички лица и компании до минатиот декември.

loading...

Слични содржини