Нов УДАР од кралското семејство за Меган Маркл

од Vladimir Zorba

ПРИНЦОТ Чарлс намерно ја изостави Меган Маркл од објавите на социјалните мрежи во кои го честита роденденот на Арчи, тврди експерт.

Мама Меган Маркл ја немаше на фотографијата што ја споделија сметките на принцот Чарлс на Инстаграм и Твитер додека му го честиташе на внукот неговиот втор роденден.

Експертот тврди дека пораката на роденденот на принцот Чарлс за неговиот внук Арчи може да била намерен „удар“ за Меган Маркл.

„Јас го гледам тоа како намерен знак на принцот Чарлс“, изјави Данлан Ларкомб за „Мирор“.

Тој исто така објасни дека е убеден дека принцот Чарлс размислува доволно за да знае колку е чувствителна ситуацијата со неговиот помлад син и неговата сопруга.

– Би бил многу изненаден ако принцот Чарлс не знае точно што прави.

Тој посочи дека фотографијата можеби е избрана за „омилена“ на Чарлс или дека е „веројатно една од ретките слики што ги има“ со Арчи.

Се верува дека Чарлс (72) не го виде внукот лично најмалку 18 месеци.

Слични содржини