Петровски: Мицкоски е најдобра спаринг-вреќа за Заев, тој никогаш нема да го победи

од Nikola Popovski

„Пријатели ми кажаа дека грчката партија СИРИЗА имала одлична економска политика, но поради Македонија, ќе биде симната од власт. И ја симнаа од власт. Тука Заев не беше симнат од власт, затоа што го има за противник Мицкоски“, вели членот на ВМРО-ДПМНЕ, Филип Петровски за емисијата „Клик плус“.

Според неговите зборови, најдобра спаринг вреќа за Заев во моментов е лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски.

„Заев може и намерно не го потопува, туку го држи во вода. Мицкоски не може да го победи Заев. Ако има некој друг претседател ВМРО-ДПМНЕ, тогаш Заев може да изгуби на избори. Моментално во „Белиот дворец“ нема мажи“, посочи Петровски, додавајќи дека токму Сашо Мијалков го ставил Мицкоски за лидер на партијата преку нелегитимен конгрес.

loading...

Слични содржини