Почетна / Актуелно / Пoзнати се пратеничките листи – Груевски ќе ги измери силите со Заев во четвртата единица

Пoзнати се пратеничките листи – Груевски ќе ги измери силите со Заев во четвртата единица

Никола Груевски ќе се трка со лидерот на СДСМ во четвртата изборна единица, пишува 24 Вести.
Никола Поповски ќе ја предводи единицата, носител во втората изборна единица ќе биде Никола Тодоров, Илија Димовски во тројката, Антонио Милошовски во петката, а Влатко Ѓорчев во шестата изборна единица.
gruevski-zaev-1
Официјално Груевски ќе ги промовира на конвенција пратеничките листи.

loading...