„Пречки на секој метар“: Како изгледа прошетката на една мајка со своето дете во Кисела Вода (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа што се треба да помине една мајка со своето дете при една прошетка во населбата Кисела Вода.

Од уништени тротоари, преку контејнери среде нив, до паркирани автомобили на тротоарите.

„Кисела вода… само за искусни“, пишува во описот на видеото.

Слични содржини