Регистриран 431 прекршок за неносење маска

од Берта Китинска

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.02.2021) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 431 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

loading...

Слични содржини