Суди на фудбалски натпревари, а во слободно време се разголува на плажа (ФОТО)

од Elena Daskalova

Клаудија Романи е секси и атрактивна италијанска манекенка, но и судијка на фудбалски натпревари, која ја вжештува атмосферата каде и да се појави.

Позната е и по своите разголени фотографии на Инстаграм, но не се срами да се соблече ниту ни во реалниот живот. Во февруари се фотографираше за италијанското издание на Плејбој.

Овојпат папараците ја фотографирале на плажа во САД, таа наводно ги забележала, но воопшто не се криела, напротив, позирала провокативно. Кога не суди на натпревари, Клаудија ги предвидува крајните резултати на натпреварите.

Слични содржини