Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Општина Берово ќе покрива половина од трошокот за топол оброк за лицата од населените места

Покривање на трошоците во износ од 50 проценти за еден топол оброк дневно и транспорт до домот за лицата од населените места е најновата социјална мерка што денеска на заедничка средба пред беровските пензионери ја презентираше градоначалникот Звонко Пекевски и претседателот на општината Јован Матеничарски. На покана на претседателот на …

Повеќе

Најстудено во Берово, минус два, денеска температура до 26 степени

Во Берово утринава се измерени -2 степени, додека во останатите градови во државата утринските температури се се уште над нулата. Најтопол град е Крушево каде утрово се измерени 11 степени. Според информациите од Управата за хидрометеоролошки работи во Петровец кај Скопје, Битола, Струмица и Тетово измерени се 0 степени, 2 …

Повеќе